.
 FAQ - Najczęściej zadawane pytania
Ten dział powstał specjalnie dla Was. Poniżej staraliśmy się odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące współpracy .
Jeżeli nurtuje Was jeszcze jakieś pytanie, a nie znaleźliście na nie odpowiedzi niżej, napiszcie – chętnie odpowiem na Wasze wątpliwości.

Maile z pytaniami kierujcie proszę na adres e-mail:  biuro@fotokrislublin.com.pl
Kilkuletnia obecność na portalach społecznościowych i modelingowych , to częste pytania od potencjalnych klientów lub osób zainteresowanych współpracą poniżej przedstawiam listę najczęściej powtarzających się pytań i odpowiedzi .

Jak wygląda profesjonalna sesja zdjęciowa?

Na przebieg profesjonalnej sesji zdjęciowej wpływ ma przede wszystkim ilość fotografowanych osób. Inaczej wygląda sesja indywidualna, inaczej sesja dla pary czy sesja grupowa. Wszystko zależy od wcześniejszych ustaleń na jakich zasadach jest przeprowadzana dana sesja , jeśli jest to sesja na zasadach tfp bez wizażystki / stylisty modelka / model , sam dba o swój makijaż i ubiór jeśli na sesji jest wizażysta/stylista model/modelka jedynie "pozuje" a całym zapleczem zajmuje się wizażysta/stylista ewentualnie asystent/asystentka . Dbam , aby podczas sesji fotograficznej panował dobry nastrój i miła atmosfera,udzielam również wskazówek jak należy się ustawić na planie zdjęciowym, aby uzyskać korzystne ujęcia.

Podczas sesji wykonujemy serię ujęć (cała sylwetka, zbliżenie twarzy, głowa i ramiona itp.).
Posługujemy się różnym oświetleniem i tłami fotograficznymi, aby stworzyć jak najbardziej zróżnicowaną serię zdjęć.

Ile czasu trwa sesja fotograficzna?

Czas trwania sesji zdjęciowej różni się w zależności od wykonanych stylizacji modela / modelki zwykle trwa od jednej do sześciu ośmiu godzin. Wszystko zależy od wcześniejszych ustaleń min charakter sesji ilości stylizacji potrzebnego czasu na przebranie , wykonanie makijażu i przede wszystkim czasu który ma model / modelka na wykonanie danego projektu Dostępne pakiety pozwalają uzyskać ciekawe ujęcia, dlatego pozostawiamy Państwu wybór sesji w zależności od potrzeb i budżetu.

Gdzie są realizowane sesje zdjęciowe?

Sesje fotograficzne mogą być realizowane w naszym profesjonalnym studio w Lublinie lub w wybranym przez Państwa plenerze. Istnieje także możliwość wykonania sesji w innym miejscu, np. stylowym wnętrzu, może się jednak wiązać to z dodatkowymi kosztami (w zależności od opłat związanych z wynajmem lokalu do sesji). Nasze studio fotograficzne gwarantuje intymną atmosferę, podczas zdjęć obecna jest tylko ekipa techniczna (fotograf, wizażystka, ew. asystent).Sesje plenerowe realizowane są w następujących miejscach ; Lublin i okolice Dostępne plenery : Boisko sportowe, rzeka, most, las, tory kolejowe, wiejska droga, szosa, peron kolejowy itp, SKANSEN LUBELSKI , OGRÓD BOTANICZNY , STARE MIASTO , KAZIMIERZ, JANOWIEC , KOZŁÓWKA i inne urocze zakątki LUBELSZCZYZNY) ,

Ile kosztuje sesja zdjęciowa i co wpływa na jej cenę?

Tutaj znajdą Państwo Cennik
Na cenę wpływ ma szereg czynności jakie musi wykonać fotograf i ewentualnie wizażysta/stylista. Począwszy od przygotowania sesji, poprzez wykonanie samych fotografii w studio lub w plenerze ( od godziny do dwóch lub dłużej ),
a skończywszy na selekcji technicznej zdjęć, obróbce graficznej i retuszu.

 • Jeśli na sesję przyjdziesz z moją wizytówką - otrzymasz dodatkowy rabat :)
 • Jeśli polecisz mnie swoim znajomym - wykonam Ci zdjęcia ZA FREE :)

Sesja zdjęciowa może być wykonana odpłatnie lub w dwóch wariantach

Masz pomysł na sesję? Dostaniesz sesję za darmo!
Opisz swój pomysł i wyślij do nas, a jeśli będzie on wyjątkowy, oryginalny lub odważny przygotujemy umowę na profesjonalną sesję zdjęciową, która zostanie wykonana nieodpłatnie.

Ile zdjęć otrzymuje po sesji i jak długo czeka się na ich odbiór?
Każdy klient otrzymuje ilość zdjęć w zależności od wybranego pakietu.Czas oczekiwania na zdjęcia uzależniony jest od ilości zdjęć wybranych do obróbki, zamówień na dodatkowe produkty, itp., z reguły jednak mieści się w przedziale czasowych od 7 do 21 dni roboczych; przy sesjach ślubnych około jednego miesiąca.

Jak mogę zarezerwować termin na sesję?
Wystarczy, że napiszą Państwo do mnie   biuro@fotokrislublin.com.pl lub zadzwonią z pytaniem o dostępność preferowanego terminu. Najlepiej umawiać się na sesję zdjęciową z przynajmniej z kilku dniowym wyprzedzeniem 
(optymalnie około tygodnia, ).

Czy mam przynieść ze sobą ubrania i gadżety na sesje?

Na pewno warto zabrać ze sobą ubrania i rekwizyty na sesję fotograficzną, nawet jeśli wybiorą Państwo sesje z wizażem i stylizacją. Na sesję prosimy zabrać ulubione ubrania wyjściowe, unikamy strojów sportowych (chyba że akurat taki jest pomysł sesji), polecamy zapoznać się z poradnikiem „ co zabrać na sesję portfolio '' w zakładce pobierz

 • Elegancki strój wyjściowy
 • sukienkę (2/3 fasony) ,
 • suknie wieczorową( z akcesoriami
 • rękawiczki szal itp.) ,
 • bluzeczkę ze spódniczką, coś w stylu sportowym np. szorty z koszulką,
 • spódniczki mini, top 3 – 5 szt.
 • Najlepiej różne fasony ,
Ciuchy,w których najlepiej się czujesz, które podkreślają Twoją figurę,
 • Rajstopy cieliste oraz ciemniejsze, w jednolitym kolorze, najlepiej matowe;
 • Obuwie np. szpilki, półbuty, kozaczki,
 • Strój kąpielowy najlepiej dwuczęściowy
 • Bieliznę w jednolitym kolorze. (Biustonosze , figi , stringi, szorty ,)
 • koszulkę z biustonoszem chętnie 2/3 fasony
 •  ewentualnie Gorset , body , pończochy pas do pończoch
. Weź ze sobą jedną sukienkę więcej , jak o jedną za mało lepiej jak jest z czego wybrać

Ile osób może wziąć udział w sesji zdjęciowej?
W sesji zdjęciowej może wziąć dowolna ilość osób, realizujemy zarówno sesje indywidualne, jak i grupowe.

Jak mam przygotować się do sesji zdjęciowej?

Szczegółowe porady na ten temat znajdują się tutaj: Przygotowania do sesji.

Czy macie w ofercie sesje z wizażem i stylizacją?
Tak, do każdego typu sesji można zamówić profesjonalny wizaż i/lub stylizację. Nasze doświadczone stylistki pomogą w doborze najlepszych strojów do sesji, doradzą jak ciekawie łączyć ubrania i dodatki. Makijaż fotograficzny pozwoli zakryć wszelkie niedoskonałości cery i podkreśli Twoje atuty.
dodatkowo możemy zatrudnić do sesji -
 •  stylistkę - cena + od 100 zł
 • oraz wizażystkę - cena + od 100 zł

Wszystkie ceny podlegają możliwości negocjacji lub zmiany ( zdjęcia mogą być nawet wykonane bezpłatnie!)

Czy mogę przed sesją wskazać jakie fotografie chciałabym mieć wykonane oraz jaki makijaż i stylizacje?
Tak, chcielibyśmy poznać przed zdjęciami Państwa oczekiwania odnoście zdjęć, makijażu czy stylizacji. Jeśli nie mają Państwo pomysłów, można zdać się na nasz doświadczony zespół. Jednak łatwiej jest nam trafić w gust klienta, jeśli znamy przynajmniej kierunek, styl w jakim mamy podążać.

Czy mogę przyjść na zdjęcia zeswoją koleżanką?
Tak, jak najbardziej, nie ma żadnych przeciwwskazań na to by na sesję przyjść z osobą towarzyszącą szczególnie gdy nie ma opieki stylisty i wizażysty wtedy to osoba towarzysząca czuwa nad stylizacją osoby fotografowanej czy to poprawia fryzurę makijaż czy ubiór mam tylko zasadę by „ Osoby, które towarzyszą Modelowi/Modelce* pozostają na miejscu sesji za zgodą fotografa . Bez wyraźnej zgody Nikt nie fotografuje "na sępa" tzn. korzystając z ustawienia planu zdjęciowego nie wykonuje prywaty czy szpiegostwa przemysłowego
- nowe fasony odzieży jeszcze nie w produkcji, stosowane tricki i oświetlenie etc. Jest to istotne również ze względów bezpieczeństwa - wyposażenie studia i ewentualne włamania. ”

Czy jest możliwość zamówienia fotoksiążki, kalendarza ze zdjęciami lub odbitek?
Tak, oczywiście mogą zamówić u nas Państwo nowoczesną fotoksiążkę ze zdjęciami z sesji, kalendarz czy odbitki. Wiąże się to z dodatkowym kosztem.

Czy fotografujecie pary?
Tak, zapraszamy na sesje fotograficzne również pary. Zarówno małżeństwa z wieloletnim stażem, jak i młodsze pary będą miały okazję spędzić razem miło czas, podczas wspólnej zabawy w studio fotograficznym lub w plenerze, aby po sesji cieszy się z pięknych i ponadczasowych fotografii.

Czy możemy zamówić u Was fotografa na ślub?
Tak, poza fotografią portretową wykonujemy również fotoreportaże ślubne. Różnorodnej oferta pozwoli Wam uwiecznić emocje, radość , wzruszenie oraz ulotność chwili jaka towarzyszą w tym szczególnym Dniu. Oryginalna i wyjątkowa fotografia ślubna z pewnością będzie wspaniałąpamiątką na całe życie. Zapraszamy pary, które chcą zrealizować zarówno szaloną sesję plenerową , jak i romantyczne zdjęcia ślubne.

Moja strona poświęcona fotografii ślubnej: zakładka fotografia okolicznościowa


Jak wygląda realizacja usługi reportażu ślubnego ?
Podpisanie umowy Pierwszym etapem jest oczywiście spotkanie i podpisanie umowy. Ustalamy wszystkie szczegóły mojej pracy podczas Waszego dnia na tyle na ile jest to możliwe w danej chwili. Wszystkie kwestie potwierdzamy jeszcze raz mniej więcej na tydzień przed ślubem kiedy macie doprecyzowany rozkład dnia i wszystko jest już dograne.

Płatności

Wzór umowy można pobrać pod tym linkiem .
Warunkiem rezerwacji terminu jest podpisanie umowy oraz uiszczenie zadatku w wysokości 30% ( min 300 zł ) wartości całości usługi. Pozostała kwota płatna przy odbiorze płyty ze zdjęciami , o tym poniżej


Kiedy płacimy za wykonana usługę?
Wygląda to tak: Płatność u nas rozłożona jest na 3 tak jakby raty:I rata – to zadatek, który wpłacają państwo przy podpisaniu umowy co stanowi rezerwacje terminu
II rata – w dniu uroczystości wpłacają państwo 50% kwoty ( w przypadku wykonania fotoksiążki ) w pozostałych przypadkach podczas odebrania wszystkich materiałów
III rata –w dniu odebrania wszystkich materiałów wpłacają państwo pozostałe 50% kwoty.Odbiór zdjęć

Po wykonaniu reportażu, jeszcze przed plenerem , w ciągu 10 dni przekazuję Wam płytę ze wszystkimi zdjęciami wykonanymi w trakcie reportażu ( format zdjęć  5616px na dłuższym boku , 150DPI , JPG ). Z tych zdjęć , zgodnie z zapisem w umowie, wybieracie określoną ilość które będą dla Was obrobione. Wszystkie pozostałe zdjęcia pozostają dla Was w takiej formie jak zostały przekazane. Oczywiście można wybrać większą liczbę zdjęć do obrobienia . Wybieracie również zdjęcia które będą umieszczone np. w fotoksiążce z puli zdjęć wybranych do obrobienia. Informacje o wybranych zdjęciach, listę z nr. zdjęć, można przesłać mailem na adres  biuro@fotokrislublin.com.pl

 Ustalamy również kwestię dotyczącą dodatków typu albumy bądź fotoksiążki ( format , ilość , rodzaj okładki itp. ).Jeśli plener odbędzie się w przeciągu 10 dni od daty ślubu, wszystkie zdjęcia włącznie z tymi z pleneru, przekazuję Wam do 10 dni od dnia pleneru. Na tej samej zasadzie co powyżej dokonujecie wyboru zdjęć do obrobienia.Przy odbiorze płyty ze zdjęciami ( niezależnie przed czy po plenerze ) uregulowana zostaje pozostała kwota wynikająca z podpisanej umowy. Dodatki


W kolejnym etapie po wybraniu przez Was zdjęć do obrobienia oraz np. fotoksiążki, przygotowuję dla Was zdjęcia oraz projekt fotoksiążki do akceptacji. Projekt zostaje pokazany na spotkaniu celem omówienia projektu książki oraz zmienić ustalania dotyczące np. formatu książek. Po akceptacji projektu, książka trafia do druku. Czas oczekiwania na gotowy produkt wynosi minimum 10 dni roboczych*.

Nie ma możliwość po akceptacji wszystkich szczegółów dotyczących np. fotoksiążki jakichkolwiek zmian.

Ostatnie spotkanie
Podczas naszego ostatniego spotkania otrzymujecie kompletny materiał w postaci :Płyty ze wszystkimi zdjęciami nie obrobionymi ( 5616px na dłuższym boku ,min. 150DPI , JPG ) Pendriva oraz płyty ze zdjęciami obrobionymi ( 5616px na dłuższym boku ,min. 150DPI , JPG ) Zamówione fotoksiążki / albumy* czas realizacji druku fotoksiążki podany jest orientacyjnie, jest on zależny od wybranego rodzaju produktu,jego parametrów oraz regulaminu świadczenia usług przez pod wykonawcę w tym wypadku drukarnię.
Czy mogę u Was zrobić sobie zdjęcia na portale społecznościowe?
Tak , jest możliwość zrobienia takich fotografii.

Jakiego rodzaju zdjęcia wykonuje Wasze studio fotograficzne?

Możecie Państwo zlecić nam wykonanie:• zdjęć portretowych . fotografii mody, glamour,
 • sesje bieliźniane tzw. sesje buduarowe
 • pełny zakres reportażu ślubnego i sesji ślubnej plenerowej
 • sesji zdjęciowej dla pary
 • sesji zdjęciowej rodzinna (takżez dzieckiem)
 • fotoreportaży z uroczystości rodzinnych,
 • przyjęć firmowych
 • profesjonalnego portfolio modelki,
 • fotografii portretowej ( na porcelanie lub krysztale w wielu kształtach i rozmiarach )
 • fotografii reklamowych

Na czym polega obróbka graficzna fotografii?
Na obróbkę graficzną składa się szereg czynności, jakie fotograf musi wykonać po zakończeniu zdjęć. Obejmuje ona selekcję techniczną zdjęć, korektę kadru, koloru, światła, cieni, zmianę kolorystyki zdjęcia (czarno białe, sepia, monochrom), filtry kolorystyczne, ostrzenie fotografii, itp.

Czy w ramach usługi fotograficznej wykonujecie nam galerię internetową?
TAK – na życzenie klienta robimy galerie internetową zdjęć. Dostajecie prostego linka do galerii www na naszym serwerze. Dzięki temu możecie podzielić swoimi zdjęciami z przyjaciółmi i rodziną. Taka galeria dostępna będzie przez okres około 6 miesięcy.

Czy posiadacie zezwolenie kurii na fotografowanie i wideofilmowanie w obiektach sakralnych?
TAK – wszyscy fotograficy posiadają zezwolenia z kurii.

Do której godziny jesteście na weselu?
Do której godziny jesteście na weselu? Przeważnie do ok godziny 01:00 – 02:00, czyli do końca oczepin. Dla mnie jest to sprawa indywidualna ogólnie pracuje na weselu bez limitu godzin , wszystko zależy od ustaleń z państwem .

Od której godziny zaczynacie pracować?
Sprawa indywidualna – możemy zacząć u fryzjera w południe, jak i tuż przed ślubem pod kościołem czy urzędem. Jeżeli podczas którejś z części ślubnego dnia nie życzysz sobie obecności kamery ( aparatu ) – nie będzie fotografowania .

Na jakim sprzęcie pracujecie podczas wykonywanych zleceń?

Uwielbiamy to pytanie. Osobiście wyznaję teorię taką, że sprzęt nie robi sam zdjęć. Nawet najlepszej klasy sprzęt aparat musi być obsłużona przez jakąś osobę co się na tym zna. Bez pomysłu nie ma ciekawych zdjęć . Ale odpowiadając na to pytanie zdjęcia wykonujemy lustrzankami marki CANON z jasnymi obiektywami marki Canon i Sigma wraz z lampami błyskowymi marki Canon specyfikacja sprzętu na stronie studio 
Masz pytania dotyczące cennika mojej pracy wolnych terminów , wykonywanych lub planowanych projektów pisz śmiało , na wszystkie pytania postaram się odpowiedzieć możliwie szybko .
Aby otrzymać pełną ofertę oraz informację o dostępności terminu
bardzo proszę o wypełnienie i przesłanie poniższego formularza.
Kontakt ; 
captcha
Ważne: wypełnij pola oznaczone *